Naszym celem była praktyka w zakresie podwodnej fotografi oraz zdobywanie doświadczeń nurkowych w zalanych korytarzach, niestety awaria jednej z latarek uniemożliwiła nam wykonanie zdjęć takich jak byśmy chcieli, pozostała częśc planu przebiegła bez zarzutu. Kolejne dni poświęciliśmy na zaporęczowanie sporego fragmentu Koparek podczas nurkowania podlodowego oraz na nawodny rekonesans kopalni w Miedziance, w której zamierzamy nurkować w najbliższym czasie.


Turystyczna akcja w jaskini Dudnica
13. Styczeń 2015

Relacja z nurkowania w tej świetnej tatrzańskiej jaskini treningowej. Jak się okazało - także naprawdę urzekającej pod wodą..... co można zobaczyć na załączonym filmie z akcji.

Akcja eksploracyjna w Kasprowej Niżniej
13. Styczeń 2015

W dniach 9-10 I 2015r wykonaliśmy akcję eksploracyjną w Jaskini Kasprowej Niżniej. Do jaskini weszliśmyw piątek ok. godziny 8 rano, natomiast wyszliśmy w sobotę ok. 19. Dotarliśmy do Partii Końcowych i zaatakowaliśmy Komin Wyjściowy.

Projekt HOMAR - kolejne starcie
01. Lipiec 2014

Ostatni weekend czerwca przyniósł ze sobą kolejną odsłonę „Projektu Homar”. Z inicjatywy Grupy Eksploracyjnej Miesięcznika „Odkrywca” (GEMO), w Nawojowie Śląskim, pojawiła się również liczna grupa nurków jaskiniowych związanych z GNJ i GRALmarine Extreme Diving Expedition Support. Kierownikiem podwodnej części akcji był nasz kolega Mirek Kopertowski.