Na spotkanie zapraszamy grotołazów zrzeszonych w klubach jaskiniowych PZA oraz nurków chcących rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem w głębi jaskiń.

  • j. Dudnica, Tatry, fot. Artur Romanek

Najbardziej prawdopodobny termin spotkania niekolidujący z innymi wydarzeniami Speleokonfrontacji to 22.10.2015 (niedziela), godz. 9:00 (rano)

Agenda zostanie przedstawiona około tygodnia przed spotkaniem.

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • Mirek Kopertowski, tel. 609-556-513
  • Lucyna Cieślik, tel. 602-719-387

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu.


Relacja z wyjazdu stażowego organizowanego przez Cave Diving Group - brytyjskiego odpowiednika Grupy Nurków Jaskiniowych. 20-21.06.2015 CDG TRAINING CAMP
10. Sierpień 2015

Dzięki kontaktom Mirka Kopertowskiego i uprzejmości członków CDG mieliśmy możliwość uczestniczyć w dwudniowym stażu, pozwalającym poznać różne aspekty nurkowania jaskiniowego oraz zapoznać się ze środkowiskiem nurków i grotołazów brytyjskich.

Miejsca na stażu nurkowania jaskiniowego (CDG Training Camp)
07. Kwiecień 2015

Grupa Nurków Jaskiniowych (GNJ) w porozumieniu z jej brytyjskim odpowiednikiem Cave Diving Group (CDG) zrzeszającym nurkujących grotołazów dysponuje 2 miejscami na stażu nurkowania jaskiniowego (CDG Training Camp) w Wielkiej Brytani.

Napromieniowani
04. Marzec 2015

Stare, zalane kopalnie są wyjątkowe pod względem nurkowym. Mają coś wspólnego z jaskiniami - podziemne korytarze i związek ze skałą, w której je wykuto. Z drugiej strony, jako twory ludzkich rąk podobnie jak wraki, dzielą z nimi część zagrożeń jak, niestabilne konstrukcje, ostre, stalowe elementy, ale też udogodnienia, z których wymienić można logiczną nawigację i przewidywalny wygląd korytarzy.