Sobótka Górka – kopalnia magnezytu
Mirek Kopertowski, 30. Kwiecień 2010

Nurkowanie w szybie Elza


Nurkowanie w forcie XIII w Błogosławiu
Maciek Lama Olinkiewicz, 23. Maj 2009

Lot zajechał do Warszawy. Kilkukrotnie miałem okazję gościć we Wrocławiu i mieć przyjemność odwiedzania urokliwych zakątków Dolnego Śląska i przyległosci.


Kopalnia w Nawojowie Śląskim - odsłona pierwsza
Mirek Kopertowski, 10. Maj 2009

Szyb w Nawojowie został nam wskazany przez grupę „Odkrywców”. Informacje, które przekazał Łukasz Orlicki okazały się bardzo obiecujące. Bezdyskusyjnie podjęliśmy decyzję o nurkowaniu w tym miejscu. Wspólną akcje zaplanowaliśmy na 2-go maja.


Nurkowanie w Winnicy
Lucyna Cieślik, 22. Październik 2006

Wzgórze Winnica położone jest się w Krakowie. Znajduje się na nim fort 53a wybudowany w latach 1898-1899 jako pancerny fort obrony bliskiej. Otacza go wysunięty punktu oporu „Winnica”, który w części jest zalany wodą z powodu zasypania rowu odwadniającego.


Nurkowania w Wieliczce - styczeń 2004
Wiktor Bolek

Wieliczka jest najbardziej znaną kopalnią soli w Polsce. Na początku lat 90. ubiegłego stulecia na IV poziomie wdarła się do tej kopalni słodka woda.


Sztolnia w Bystrzycy Górnej - kolejne nurkowanie
Jacek Trembowelski

27 grudnia zanurkowaliśmy znów w sztolni w Bystrzycy Górnej. Tym razem w składzie Agata Kuśnierek i Jacek "Trembi" Trembowelski.


Sztolnia w Bystrzycy Górnej - Stajnia Kleina
Jacek Trembowelski

W dniu 22 listopada odbyło się nurkowanie w sztolni w Bystrzycy Górnej, nurkowali Łukasz "Łuki" Lechowicz oraz Jacek "Trembi" Trembowelski ze Stajni Kleina (uczestnicy warsztatów jaskiniowych 2003) a z powierzchni wspierał nas Marcin "Głosiu" Głos.


Tąpadła
Wiktor Bolek

Przed nurkowaniem w Syfonie Mysi w Jaskini Wielka Śnieżna postanowiłem przeprowaić nurkowanie treningowe w sztolni. Ze wzgledu na znaczną głębokość Syfonu Mysi - przynajmniej 15 - 20 metrów musiał zamontowac zawory dodawczy i nadmiarowy do gidrokostiumu.


Tąpadła - 21.09.2003
Michał Gignal

Sztolnia chromitu w Tąpadłach, ze względu na swoje położenie, jest obiektem dobrze znanym wrocławskim nurkom jaskiniowym. Wielokrotnie służyła również za poligon doświadczalny podczas corocznych warsztatów jaskiniowych.


Sztolnia w Dzikowcu po raz drugi
Wiktor Bolek

Na początku maja 2003 przeprowadziliśmy pierwsze nurkowanie w chodniku odwadniającym komorę wydobywczą w sztolni w Dzikowcu. Udało się wtedy przepłynąć nieco ponad 50m. Jednak w tym miejscu skończyła się nam lina, korytarz biegł jednak dalej.