Podczas weekendu odbył się krótki ale za to bardzo intensywny wyjazd kondycyjno-towarzyski GNJ. Na bazie u pani Glizdy pojawił się następujący zestaw: Lucyna Cieślik „Luca” (SKTJ), Rafał Górecki (SGW), Dominik Graczyk „Honzo” (NZ), Piotrek Kępkiewicz „Kępek” (SW), Mirek Kopertowski (SGW), Paweł Mordkowicz „Loti” (SGW), Ola Potulska (NZ), Michał Stajszczyk (SGW), Tomek Szych (NZ), Andrzej Szerszeń „Pszczółek” (SW) oraz Michał Gignal (SGW) i Martin Hicks, którzy przylecieli z iście polskiego grodu Londynu.

  • fot. Paweł Mordkowicz „Loti”
  • fot. Paweł Mordkowicz „Loti”
  • fot. Paweł Mordkowicz „Loti”
  • fot. Paweł Mordkowicz „Loti”

Udało się zrealizować wyjścia do 3 jaskiń. W sobotę do jaskini Kasprowej Niżniej (do Zapałek i syfonu Danka) natomiast w niedzielę w dwóch zespołach do jaskini Miętusiej (do Wielkich Kominów i syfonu Marwoja) oraz do Zimnej (do syfonu Zwolińskich).

Byle więcej takich konsolidujących środowisko, przemiłych i twórczych eskapad, a już niedługo spotkamy się ponownie podczas manewrów RNJ (Ratownictwa Nurkowo-Jaskiniowego).


10 lat eksploracji masywu Bihor
23. Kwiecień 2010

Góry Bihor znajdują się w północno-zachodniej części Rumunii. Ze względu na swój unikatowy krajobraz i mikroklimat przyciągają turystów z całej Europy. Niewielu z nich zdaje sobie jednak sprawę, że góry te są prawdziwym rajem dla speleologów.

III Międzynarodowy Kongres Nurkowania Jaskiniowego
27. Maj 2007

W dniach 18-19 maja, we Francji, odbył się III Międzynarodowy Kongres Nurkowania Jaskiniowego.

Zimowa (2006/2007) działalność PNJ - podsumowanie
07. Kwiecień 2007

Podczas zimy 2006/2007 speleonurkowie działający przy Podkomisji Nurkowania Jaskiniowego zorganizowali 5 biwaków jaskiniowych spędzając na nich łącznie 15 dni! Działaliśmy w Abchazji (Istocznik Mcziszta) oraz Wielkiej Śnieżnej w Tatrach.