Pierwszy dzień przeznaczyliśmy na aklimatyzację: odkopaliśmy otwór i złożyliśmy pod nim depozyt.

Drugiego dnia wstaliśmy skoro świt i na lekko udaliśmy sie pod jaskinię. Akcja przebiegała nad wyraz sprawnie, wszystkie worki zostały zaniesione na II-gi biwak, a 4 butle dodatkowo w okolice Parszywej 17-stki.

Po prawie 20 godzinach akcji byliśmy z powrotem w bazie.

W wyjeżdzie uczestniczyli: Lucyna Cieślik (SKTJ), Iljana (CAVEX), Łukasz Drozd, Krzysztof Furgał, Michał “Kojot” Górski, Mirek Kopertowski, Marek Markowski, Michał Składzień, Piotr “Rudy” Wysocki (wszyscy SGW) oraz Siergiej Kabanov wraz z Roksaną i Katją.


Śnieżna Studnia – Nurkowanie w Syfonie Drzemiącym
31. Maj 2019

Mijają właśnie 24 lata od ostatnich dużych odkryć w Syfonie Drzemiącym. Na przestrzeni lat nurkowali tu m. in. Wacław Kozieł, Wiktor Bolek, Michał Stajszczyk oraz Krzysztof Starnawski. Od wielu lat zastanawiałem się nad nurkowaniem w tym miejscu. Na podstawie dostępnych informacji wiedziałem, że aby nurkowanie tam miało sens muszę je zaplanować z dużym, jak na Tatry, rozmachem.

Turystyczna akcja w jaskini Dudnica
13. Styczeń 2015

Relacja z nurkowania w tej świetnej tatrzańskiej jaskini treningowej. Jak się okazało - także naprawdę urzekającej pod wodą..... co można zobaczyć na załączonym filmie z akcji.

Akcja eksploracyjna w Kasprowej Niżniej
13. Styczeń 2015

W dniach 9-10 I 2015r wykonaliśmy akcję eksploracyjną w Jaskini Kasprowej Niżniej. Do jaskini weszliśmyw piątek ok. godziny 8 rano, natomiast wyszliśmy w sobotę ok. 19. Dotarliśmy do Partii Końcowych i zaatakowaliśmy Komin Wyjściowy.